اکسپلور اینستاگرام – صفر تا صد آموزش اکسپلور اینستاگرام و آموزش ورود پست به اکسپلور

صفحه اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور اینستاگرام امپراطور جذب مخاطب:

اکسپلور اینستاگرام – تب اکسپلور اینستاگرام بی شک یکی از بهترین صفحات برای جذب فالوورهای پیج شماست. قطعا با ورود پست های شما به اکسپلور باید منتظر سیل عظیمی از بازدیدکنندگان، فالوورها و لایک بر روی پست های خود باشید. این موضوع باعث شده که اکثر اساتید از صفحه اکسپلور اینستاگرام به عنوان بیلبورد اینترنتی یاد می کنند و این صفحه را یکی از مهمترین صفحات برای بازاریابی با اینستاگرام دانسته اند.

یکی از مهمترین مباحثی که در دوره بازاریابی با اینستاگرام تدریس می شود آموزش ورود به تب اکسپلور اینستاگرام است. خود من نیز در کارگاه کسب و کار در امپراطوری اینستاگرام به تفصیل در این مورد صحبت کرده ام. البته نمی توان گفت روش قطعی برای ورود به اکسپلور اینستاگرام وجود دارد. اما روش هایی برای ورود به جمع پست‌های صفحه پرطرفدار اکسپلور اینستاگرام و بر اساس تجربه کاربران و صفحات معروف و محبوب اینستاگرام معرفی و عنوان شده است. خود من هم از این روش ها برای ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام استفاده کرده ام و در این راه موفق بوده ام.

البته این تنها راهکار برای جذب فالوور واقعی اینستاگرام نیست و برای افزایش فالوور واقعی می توانید از ربات افزایش فالوور اینستاگرام نیز اقدام به جذب فالوور فعال نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ربات افزایش فالوور واقعی اینستاگرم پیشنهاد می کنم بر روی افزایش فالوور واقعی کلیک کنید و مطالب این صفحه را نیز مطالعه بفرمایید.

اکسپلور اینستاگرام چیست ؟

اکسپلور اینستاگرام یا همان Instagram Explore صفحه یا تب ای در اپلیکیشن اینستاگرام است که پست هایی از صفحات کاربری دیگر کاربران در سرتاسر جهان را به صورت یکجا به شما نشان می دهد، فارغ از اینکه شما آن صفحات را دنبال کرده یا نکرده باشید. این صفحه برای هر کاربر به شدت شخصی سازی می شود.

در گذشته به جای تب اکسپلور اینستاگرام – Instagram Explore تب اینستاگرام دیگری به نام پاپیولار پیج اینستاگرام یا همان صفحه محبوب ترین های اینستاگرام وجود داشت. در این صفحه پست های پر بازدید و پر لایک ترین ها به نمایش در می آمد، اما از آنجا که هر چه بیشتر مخاطب در اینستاگرام داشته باشید لایک و بازدید بیشتری هم دارید، سلنا گومز صدرنشین بی رقیب این پیج بود. اما با گذشت زمان و جانشینی صفحه اکسپلور اینستاگرام به جای پاپیولار پیج، دیگر از حضور همیشگی سلبریتی ها در این صفحه خبری نیست و هر کس محتوای با کیفیت تر و جذاب تری برای مخاطب ایجاد کند، می تواند محتوای خود را در صفحه اکسپلور اینستاگرام دیگر کاربران مشاهده نماید.

اکسپلور اینستاگرام چگونه کار میکند؟

این صفحه به طور دقیق برای این هدف مشخص طراحی شده است که شما را برای مدت طولانی تری در اپلیکیشن اینستاگرام نگه دارد. برای این هدف یکی از بهترین راه ها دسترسی سریع تر و پر کردن این صفحه با مطالب مورد علاقه شما برای مشاهده است.

برای اینکار اینستاگرام صفحه اکسپلور شما را بر اساس اصول زیر برای شما شخصی سازی می کند و شعار اینستاگرام در مورد این تب این است.

در این فیلم جهان را همانطور که اتفاق می افتد ببینید.

اکسپلور اینستاگرام

برای دسترسی به اکسپلور به اینجا مراجعه کنید.

تمام تلاش اینستاگرام در بخش اکسپلور نمایش پست های مورد علاقه کاربر و افزایش حضور کاربران در اینستاگرام است. تب اکسپلور اینستاگرام بر اساس الگوریتم علاقه مند سازی مشتری فعالیت می کند. با توجه به این موضوع صد البته عملکرد اینستاگرام محتوای صفحه اکسپلورر بر اساس موارد زیر بارگذاری می شود.

 • بر اساس عکس هایی که لایک کرده اید.
 • بر اساس اکانت هایی که با آنها تعامل دارید.
 • بر اساس پست هایی که سیو کرده اید.
 • بر اساس ویدیو هایی که مشاهده کرده اید.
 • بر اساس افرادی که فالو کرده اید.
 • بر اساس حساب کاربری که مشاهده کرده اید.

البته احتمالا موضوع دیگری نیز وجود دارد و آن محتوای لایک شده توسط  فالوور و دوستان نزدیک شماست که درستی یا نادرستی این نکته هنوز در هاله ای از ابهام است.

برای مشاهده این موضوع که محتوای درون اینستاگرام اکسپلور شما بر چه اساسی برای شما بارگزاری شده اند کافی است بر روی پست مورد نظر خود در صفحه اکسپلور کلیک کرده و در انتهای پست راهنمایی کوچک اینستاگرام در این مورد را مشاهده بفرمایید.

تب اکسپلور اینستاگرام

بر اساس عکس هایی که سیو کرده اید

صفحه اکسپلور اینستاگرام

بر اساس عکس هایی که لایک کرده اید

اینستاگرام ارژنگ امیرفضلی

بر اساس ویدیو هایی که تماشا کرده اید

در نتیجه علاقه شما به هر مدل محتوایی باشد اینستاگرام محتوای اکسپلور را به تدریج برای شما بر اساس آن علاقه مندی ها پر می کند. اگر به محتوای طنز علاقه دارید، محتوای طنز می بینید و اگر علاقه به مطالب علمی دارید، تب اکسپلور ایسنتاگرام شما دانشگاهی از مطالب مفید خواهد بود.

این موضوع نگرانی هایی ایجاد می کند که آیا اینستاگرام ما را رصد می کند و از ما اطلاعات به دست می آورد؟

در جواب باید گفت بله، بعد از مدتی متوجه این موضوع خواهید شد که اینستاگرام شما را حتی بیشتر از خود شما می شناسد و تمام تلاشش را می کند که مدت زمان حضور شما در اینستاگرام را بیشتر کند، تا هم درآمد بیشتری به دست آورد و هم بتواند اطلاعات بیشتری از شما برای بررسی و حتی فروش به دیگران به دست آورد.

چگونه می توان یک پست را وارد تب اکسپلور اینستاگرام کرد؟

۱. علاقه مندی مخاطبین خود را رصد کنید و بر اساس علاقه مندی ها مخاطبین را جذب کنید.

بررسی کنید که مخاطبین سابق شما به چه موضوع هایی علاقه مند هستند که با کسب و کار شما اشتراکاتی دارد. روی اشتراکات تمرکز کنید و مخاطبین جدیدخود را بر اساس سبک فعالیت خود جمع آوری کنید.

۲. هشتگ های مرتبط انتخاب کنید.

هشتگ ها یکی از بهترین روش های جذب تعامل مخاطبین در اینستاگرام برای شما هستند. هشتگ ها کمک می کنند با توجه به علاقه مخاطبین پست شما در اکسپلور آنها به نمایش گذاشته شود. همچنین برخی مخاطبین هشنگ های مورد علاقه خود را نیز فالوو می کنند که این مورد هم خودش مزید بر علت است که چرا باید از هشتگ هادر پست های خود استفاده کرد.

برای استفاده از هشتگ ها البته دو نکته مهم وجود دارد:

۱. حتما از هشنگ های مرتبط بایستی استفاده کنید. استفاده از هشتگ های نامرتبط ریز پست ها می تواند تبعات سختی در پی داشته باشد.

اکیدا پیشنهاد می کنم مقاله ای در سایت با عنوان شادوبن اینستاگرام چیست؟ چرا و چگونه از شادوبن خارج شویم؟ را مطالعه بفرمایید.

برای اینکار کافیست بر روی رفع شادوبن اینستاگرام کلیک کنید.

۲. اینستاگرام برای هشتگ های انگلیسی اهمیت بیشتری قائل است. سعی کنید از هشتگ های انگلیسی مرتبط حتما استفاده کنید.

۳. تگ کردن برند ها و صفحات هم فکر و هم علاقه با پست شما:

این روش قطعی نیست اما احتمال بسیار زیادی وجود دارد که با تگ کردن برند ها و پیج هایی که سبک کارشان با پست شما یکی است، اینستاگرام شانس شما را برای قرار گرفتن در اکسپلور اینستاگرام کاربران علاقه مند به این پیج ها و سبک کارشان بیشتر کند.

۴. ایجاد تعامل با کاربران:

یکی دیگر از نکات مهم برای ورود به اکسپلور اینستاگرام تعامل با کاربران است. تلاش کنید باعث ایجاد نظر زیر پست های خود شوید. سوال بپرسید که جواب بدهند، نظر بخواهید و مهم تر از همه با پاسخ دادن به نظرات کاربران و با تایید یا نظر دادن به کامنت کاربران زیر پست های خود نشان بدهید کاربران خود را می بینید. شما می توانید کامنت تک تک کاربران خود را لایک کنید و حتی به کامنت های اسپم اکانت های تجاری دیگر نیز به سبک خودتان پاسخ دهید. افزایش بیشتر تعامل کاربران خصوصا در دقایق اولیه انتشار پست می تواند به ورود پست شما به صفحه اکسپلور اینستاگرام کمک کند.

۵. پاور لایک power like بگیرید:

پاور لایک – power like یا همان لایک قدرتمند یکی از روش های مرسوم برای کمک کردن پیج ها به یکدیگر است. لایک شدن پست شما توسط پیج های با حجم مخاطب بالا می تواند امکان دیده شدن پست شما به کاربران آن پیج را به شدت بالا ببرد. راه مرسوم در بین اینستاگرامر ها لایک اشتراکی است.

مدیران پیج ها با هم وارد تعامل می شوند و پست های همدیگر را در لحظه انتشار لایک می کنند و همین امر که به پاور لایک – power like معروف است موجب افزایش تعامل پیج شما و احتمالا ورود پست شما به اکسپلور اینستاگرام است.

در پایان نکته دیگری وجود داردکه مایلم دوباره بر روی آن تاکید کنم

محتوای با کیفیت برای مخاطب خود بسازید. کیفیت کار خودش را می کند.

این مقاله در راستای آموزش های دیجیتال مارکتینگ و در دسته بندی اینستاگرام مارکتینگ برای شما تهیه گردیده است. خوشحال می شوم نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در مورد این مقاله را در بخش نظرات با من به اشتراک بگذارید.

 

7 پاسخ
 1. محمدرضا گله بان
  محمدرضا گله بان گفته:

  با سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  فکر میکنم اگه این مطالب رو به صورت کلیپ در بیارین بازخورد بهتری میگیرین

  پاسخ
  • mostafakh
   mostafakh گفته:

   سلام
   ممنون از نظرتون
   بله حتما به زودی فیلمی رو آماده می کنیم و به صورت کامل در این مورد توضیح میدیم چشم
   همچنین شما می تونین برای اطلاعات بیشتر اینستاگرام من رو هم فالوو کنید.
   https://instagram.com/mostafakh_com

   پاسخ
 2. Mahdi
  Mahdi گفته:

  سلام حدود يكماه ميشه پيج من با وجود لايك بالا و بودن در همه هشتگ ها به اكسپلور نميره و فالورهام شروع به زيرش كرده ولي قبلا اكثر پست هام اكسپلور ميرفت و زياد فالو ميكردن منو از پستهام
  لطفا اگه كسي چيزي ميدونه به من بگه كه به حالت قبل برگرده پيجم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *